Makijaż dla okularnicy…

Posted In: Makijaż


 • Moderator
  Natalia on #2596

  Oczy są tym, na co zwracamy uwagę w kontaktach międzyludzkich. Warto dlatego każdego dnia zadbać o nienaganny ich makijaż, który podkreśli ich naturalne piękno. W przypadku osób noszących okulary, makijaż oczu jest szalenie istotny i wymaga specjalnej techniki jego wykonania. Podpowiemy zatem, na co podczas jego wykonywania powinny zwrócić uwagę kobiety noszące okulary.

  Właściwie wykonany makijaż oczu potrafi zdziałać cuda. Ukryć niedoskonałości, uwydatniając to, co warte jest podkreślenia.
  Wiele kobiet przed wykonaniem makijażu oczu powinno sięgnąć po jasny korektor, który zatuszuje cienie dolnej powieki. Kosmetyk ten warto zaaplikować również na tę część nosa, na której spoczywają oprawki okularów oraz w kąciki oczu. Dopiero po zastosowaniu bazy, przejść można do wykonania makijażu, który powinien być inny dla krótkowidza i inny dla dalekowidza. W przypadku używania szkieł minusowych (krótkowidz) oczy zza okularów mogą się optycznie zmniejszyć, natomiast szkła dodatnie (dalekowidz) nie tylko przyczynić mogą się do powiększenia oczu, ale i uwydatnienia zmarszczek i cieni wokół oczu.

  Makijaż dla krótkowidza
  W przypadku krótkowidzów makijaż powinien być stosunkowo widoczny i wyraźny, co pozwoli powiększyć oczy. Warto zaopatrzyć się w dwa odcienie tego samego koloru i operować nimi nakładając je na powieki. Zasada jest prosta: cień jasny nanosimy na całą powierzchnię górnej powieki aż do linii brwi, cień ciemniejszy nanosimy natomiast od ¾ powieki w kierunku zewnętrznym. Granice połączenia cieni oraz zewnętrzne zakończenie rozcieramy przy użyciu jasnego koloru.
  Panie lubiące kreski powinny zrezygnować z rysowania ich na dolnej powiece. Można pokusić się o jej wykonanie na powiece górnej, jednak od jej połowy w kierunku zewnętrznym. Kreska nie powinna być jednak zbyt widoczna, wskazane jest delikatne roztarcie jej przy użyciu pędzelka z cieniem.
  Oko krótkowidza zostanie optycznie powiększone, jeśli kremowym eyelinerem narysujemy linię na dolnej powiece. Makijaż zyska, jeśli rzęsy zostaną wytuszowane dwukrotnie.

  Makijaż dla dalekowidza
  W przypadku pań dalekowidzów makijaż może być nieco bardziej stonowany, z użyciem pasteli. Oczy wymagają bowiem zmniejszenia oraz zatuszowania niedoskonałości pojawiających się wokół nich. Tutaj również posłużyć można się dwoma odcieniami tego samego koloru. Jasny odcień należy nanieść na górną powiekę aż do jej załamania, odcień ciemniejszy należy użyć muskając odrobinę zewnętrzny kącik oka.
  Górną powiekę obrysować można kredką łącząc kreskę w zewnętrznej części kącika oka z kreską wykonaną na powiece dolnej.
  Do tego makijażu wskazane są cienie matowe. Niewskazane są za to odcienie błyszczące, które wykazują tendencję do uwypuklania oczu i powiek.
  Na koniec koniecznie należy zastosować maskarę, w kolorze czarnym lub brązowym, dbając o to, by rzęsy nie posklejały się.

  Makijaż oczu a soczewki kontaktowe
  W przypadku kiedy zdecydowałyśmy się na noszenie soczewek kontaktowych, makijaż należy wykonać po ich założeniu. Wskazane są u cienie do powiek w postaci żelu lub kremu, bowiem ich użycie zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień oczu. Wybierając tusz do rzęs należy sięgnąć po wersję hipoalergiczną.

  Kolor cieni do powiek nie powinien gryźć się z kolorem naszych oprawek, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu kosmetyków kolorowych.
  Ich kolor powinien także współgrać z kolorem naszych tęczówek, dlatego niebieskim oczom poleca się szarości oraz zielenie, zielonym – kolory morza, róże a także turkusy, oczy brązowe harmonizują z cieniami w kolorach brązu oraz oliwki.
  Kolor cieni nie powinien być taki sam, jak kolor tęczówki. Zabiegiem takim nie uzyskamy ładnego efektu końcowego.

  Każda kobieta, zarówno ta nosząca, jak i nie nosząca okularów, zadbać powinna o piękny makijaż oczu. Pamiętać jednak należy, by po powrocie do domu, a już koniecznie przed położeniem się spać, wykonać demakijaż. W tym celu sięgnąć należy po odpowiedni kosmetyk, który upora się z wodoodpornym tuszem i cieniami do powiek. Ważne jest, by preparat ten był skuteczny, ale również delikatny dla skóry, która w tej partii ciała jest bardzo cienka, a przez to narażona na podrażnienia.
  Zmywając makijaż warto zatem zaopatrzyć się w płatki kosmetyczne, które po nawilżeniu w stosownym płynie przyłożymy na kilka sekund do oczu dając szansę rozpuszczenia się kosmetyków kolorowych. Demakijaż kończymy w chwili, kiedy kolejno zużyte płatki są czyste. Dopiero wówczas należy nałożyć krem pod oczy, o aplikacji którego także nie należy zapominać.

  Nasze propozycje

  cienie do powiek – poczwórne cienie do powiek IsaDora – cienie dające możliwość wykonania perfekcyjnego makijażu oczu utrzymującego się przez wiele godzin. Szereka paleta kolorów pozwala za wybranie odcieni najbardziej pasujących.
  płyn do demakijażu: De-makijaż Dwufazowy płyn do demakijażu oczu Ziaja. Preparat, po który sięgnąć mogą osoby o wrażliwych oczach, noszące soczewki kontaktowe. Nie zawiera substancji zapachowych, zapobiega wysuszaniu wrażliwej skóry wokół oczu. Doskonale radzi sobie z wodoodpornymi kosmetykami.
  krem pod oczy: Krem przeciwzmarszczkowy Q10 plus pod oczy Nivea. Krem wygładza drobne zmarszczki w szybkim tempie. Po 3 tygodniach regularnego stosowania zmarszczki mimiczne zostają zredukowane, natomiast zmarszczki głębsze ulegają spłyceniu po 4 tygodniach stosowania kremu. W kremie zawarte są filtry ochronne SPF15, które chronią delikatną skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Nad prawidłowym funkcjonowaniem komórek czuwa natomiast naturalny dla skóry koenzym Q10, prowadzący skuteczną walkę ze zmarszczkami.
  tusz do rzęs: Telescopic maskara L`oreal. Silikonowa szczoteczka High-Precision Flexible Brush wspaniale rozdziela rzęsy, nie sklejając ich podczas rozprowadzania tuszu. Dodatkową zaletą jest ich podkręcenie i wydłużenie. Kremowa konsystencja tuszu sprawia, że wytuszowane rzęsy nie są cieżkie.

  Załączniki:
  You must be logged in to view attached files.

  Participant
  Merika on #2650

  dokładnie

  • This reply was modified 1 year, 5 miesięcy temu by  Merika.
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.